الکاظمی با فرستاده ویژه پوتین دیدار کرد

به گزارش 10 از 10، فرستاده ویژه رئیس جمهور روسیه و نخست وزیر عراق در دیداری به بررسی شیوه های توسعه و تقویت مناسبات دوجانبه در سطحی فراتر از سطح کنونی پرداختند.

الکاظمی با فرستاده ویژه پوتین دیدار کرد

به نقل از بغداد الیوم، مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق با الکساندر لاورنتینف، فرستاده ویژه رئیس جمهور روسیه و میخائیل میزیتسف، رئیس مرکز ملی وزارت دفاع روسیه در بغداد، پایتخت عراق دیدار و مصاحبه کرد.

دفتر اطلاع رسانی نخست وزیری عراق در بیانیه ای گفت: دو طرف در این دیدار درباره روابط دوجانبه میان بغداد و مسکو، تقویت همکاری های مشترک در سطوح مختلف و شیوه های همکاری در زمینه برقراری ثبات در سطح منطقه ای بر اساس سیاست های متکی به تدبیر و مصاحبه رایزنی کردند.

همچنین بررسی تقویت همکاری های مشترک در زمینه مبارزه با تروریسم و داعش، همکاری در دو سطح منطقه ای و بین المللی در زمینه تسهیل بازگشت آوارگان و پناه جویان به مناطق مسکونی شان، بسترسازی مناسب برای جلوگیری از بازگشت و تروریج افکار افراطی از دیگر محور های این دیدار بود.

نخست وزیر عراق در این دیدار به فرستاده روسیه گفت که خواستار گسترش روابط دوجانبه به سطحی فراتر از سطح کنونی است و ابراز امیدواری کرد که این روابط تقویت و توسعه یابد و با وجود محدودیت های تحمیلی مربوط به شیوع ویروس کرونا، سفر های متقابلی میان مقامات دو کشور انجام شود.

قاسم الاعرجی، مشاور امنیت ملی عراق نیز با الکساندر لاورنتینف، فرستاده ویژه رئیس جمهوری روسیه دیدار کرده و با وی درخصوص روابط دو کشور مصاحبه کرد.

قاسم الاعرجی در این دیدار بیان نمود که عراق موضع حمایتی روسیه در جنگ علیه داعش را فراموش نمی کند و دولت مصطفی الکاظمی اصل مصاحبه را که بهترین راهکار در تعامل با سایر کشور ها است، در پیش گرفته است و بر موضع روسیه برای حل بحران ها در منطقه ای که دیگر تاب تحمل جنگ های جدید را ندارد، حساب باز می کند.

او اضافه نمود: عراق آماده همکاری در تمامی زمینه ها در راستای خدمت به منافع دو کشور و حمایت از ثبات در منطقه و جهان است.

فرستاده ویژه رئیس جمهوری روسیه در این دیدار ها تاکید کرد که مسکو آماده افزایش همکاری ها و تقویت روابط دوجانبه در راستای منافع مشترک است. ، باشگاه خبرنگاران

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 17 آذر 1399 بروزرسانی: 17 آذر 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1414

به "الکاظمی با فرستاده ویژه پوتین دیدار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الکاظمی با فرستاده ویژه پوتین دیدار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید