التماس رئیس جمهور مستعفی یمن از آمریکا برای فشار بر انصارالله

به گزارش 10 از 10، عبدربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی یمن شنبه (دیروز) در هتل محل اقامت خود در ریاض با تیم لندرکینگ نماینده ویژه آمریکا در امور یمن دیدار کرد.

التماس رئیس جمهور مستعفی یمن از آمریکا برای فشار بر انصارالله

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، منابع رسانه ای وابسته به رئیس جمهور مستعفی یمن از درخواست او از نماینده ویژه آمریکا برای اعمال فشار بین المللی بر انصارالله یمن خبر دادند.

بنا بر گزارشی که روزنامه ینی شفق به نقل از خبرگزاری یمنی صبا منتشر کرد، رئیس جمهور مستعفی این کشور روز شنبه (دیروز) با تیم لندرکینگ نماینه ویژه آمریکا در امور یمن دیدار کرد.

عبدربه منصور هادی در این دیدار که در هتل محل اقامت او در ریاض مرکز عربستان سعودی برگزار گشت، خواستار اعمال فشار بین المللی بر حوثی ها (انصارالله) شد.

به ادعای رئیس جمهور مستعفی یمن، هدف از اعمال فشار بین المللی بر انصارالله یمن وادار کردن آنها به پذیرش آتش بس است.

بنا بر گزارش رسانه های وابسته به رئیس جمهور مستعفی یمن، عبدربه منصور هادی و تیم لندرکینگ درباره جنگ در یمن و استقرار صلح در این کشور صحبت کردند.

بنا بر روایت این رسانه ها، نماینده ویژه آمریکا در امور یمن تلاش های دولت مستعفی یمن برای برقراری صلح و سرانجام دادن به جنگ را مورد تحسین قرار داد.

درخواست رئیس جمهور مستعفی یمن از هتلش در ریاض برای اعمال فشار بر انصارالله در شرایطی مطرح شده که تجاوز نظامی و محاصره همه جانبه علیه این کشور همچنان ادامه دارد.

عربستان سعودی در رأس یک ائتلاف عربی و تحت حمایت آمریکا، از ششم فروردین 1394 با ادعای تلاش برای بازگرداندن رئیس جمهور مستعفی یمن به قدرت اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، هوایی و دریایی این کشور کرد.

این تجاوز نظامی هیچ کدام از اهداف ائتلاف سعودی را محقق نکرد و فقط با کشته و زخمی شدن ده ها هزار یمنی، آواره شدن میلیون ها نفر، به بار آمدن خرابی برای زیرساخت های این کشور و توسعه قحطی و گرسنگی و بیماری های واگیردار همراه شده است.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 13 آذر 1400 بروزرسانی: 13 آذر 1400 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1989

به "التماس رئیس جمهور مستعفی یمن از آمریکا برای فشار بر انصارالله" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "التماس رئیس جمهور مستعفی یمن از آمریکا برای فشار بر انصارالله"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید