اعلام محدودیت های تردد برای جلوگیری از شیوع کرونا

به گزارش 10 از 10، رئیس پلیس راه راهور ناجا گفت: کسانی که در دو شهر تهران و کرج ساکن هستند، اما محل کارشان در یکی از این دو شهر است اجازه تردد در محدوده این دو استان را دارند.

اعلام محدودیت های تردد برای جلوگیری از شیوع کرونا

به گزارش گروه اجتماعی 10 از 10 سردار سیدتیمور حسینی ضمن بازدید از محور تهران قم با اشاره به رخداد های اخیر و اقدامات بازدارنده برای جلوگیری از شیوع بیماری بیان داشت: از روز گذشته ابلاغیه هایی مبنی بر محدودیت های عبور و مرور صادر شد و بر اساس آخرین تصمیمات قرار شد خروجی استان ها مسدود گردد و به جز مسافرانی که در راستا برگشت به خانه های خود هستند خودرو های دیگر حق سفر ندارند. مسافران در راستا بازگشت نیز مجاز به ورود به شهر های در طول راستا نیستند و بایستی از کمربندی ها و خارج از شهر ها عبور نمایند.

وی در ادامه گفت: ملاک ما برای تشخیص ساکنان شهر ها از مسافران، پلاک خودرو، نشانی ثبت شده در بیمه نامه، دو رقم ابتدایی کد ملی، دفترچه خدمات درمانی و گواهینامه های هوشمند است و مأموران پلیس راهور با دست افزار هایی که در اختیار دارند در تسریع و تسهیل این امر یاری خواهند کرد.

سردار حسینی در مورد استثنا های طرح گفت: محدودیت تنها در خروجی استان ها اعمال می گردد و تردد های درون استانی شامل طرح نیستند. در مورد استان تهران نیز به دلیل شرایط خاص استان های تهران و البرز، این دو استان یکی در نظر گرفته شده اند و تردد بین دو استان بلامانع است. همچنین تردد ناوگان بار به دلیل جابجایی کالا های ضروری نیز بلامانع است.

رئیس پلیس راه راهور ناجا با اشاره به حذف تست غربالگری گفت: با استفاده از پلاک خودرو و سامانه های تردد شمار، شماره ملی مالکان خودرو و رانندگان استخراج و به وزارت بهداشت تحویل شده است، افرادی که به سفر رفته اند به وسیله سامانه 4030 برای انجام تست های دقیق احضار می شوند یا اکیپ هایی به منازل آن ها اعزام خواهند شد. اقدامات بعدی در صورت مثبت بودن تست در اختیار وزارت بهداشت خواهد بود.

وی در مورد ضمانت اجرایی و زمان اجرای طرح گفت: بیشتر مردم از محدودیت ها استقبال کردند و در چند روز اخیر بسیاری خواهان اعمال این محدودیت ها بودند. اما کسانی که به ابلاغیه بی توجهی نمایند جریمه 500 هزار تومانی و توقیف خودرو به مدت یک ماه در انتظار آنان خواهد بود. مدت اجرای طرح نیز فعلاً تا 21 فروردین است و در صورت تمدید، اعلام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 996

به "اعلام محدودیت های تردد برای جلوگیری از شیوع کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام محدودیت های تردد برای جلوگیری از شیوع کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید