استقبال سنگاپور از توافق هسته ای ایران و قدرت های جهانی

به گزارش 10 از 10، خبرنگاران: سنگاپور از چارچوب توافق بر سر برنامه هسته ای ایران استقبال کرد و از کوشش های اجرا شده از سوی همه طرف ها تقدیر کرد.

استقبال سنگاپور از توافق هسته ای ایران و قدرت های جهانی

همراه ما باشید تا با تور سنگاپور از توسعه‌یافته ترین کشور آسیا دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل 10 از 10 به نقل از استریت تایمز، سخنگوی وزارت خارجه سنگاپور ضمن استقبال از چارچوب توافق هسته ای بین ایران و قدرت های جهانی تاکید نموده است که هنوز کارهای زیادی باید برای دستیابی به توافق نهایی، انجام گردد.

وی در ادامه توضیح داد که مرحله بعدی مذاکرات حساس خواهد بود و ما از همه طرف ها می خواهیم تا با تقویت فضای مثبت مذاکرات برای دستیابی به یک توافق جامع تا 30 ژوئن 2015 میلادی، کوشش نمایند. یک راه چاره جامع به وسیله مذاکره، بهترین راستا پیش رو خواهد بود.

قدرت های جهانی به تازگی توانسته اند به توافق اولیه هسته ای با ایران دست یابند. دو طرف اکنون برای دستیابی به توافق جامع تا 30 ژوئن کوشش می نمایند.

بر اساس توافق به دست آمده، دوره زمانی برنامه جامع اقدام مشترک در مورد برنامه غنی سازی ایران 10 ساله خواهد بود. در طول این مدت، تعداد بیش از 5000 ماشین سانتریفیوژ در نظنز به فراوری مواد غنی شده در سطح 3، 67 درصد ادامه خواهند داد و تأسیسات هسته ای فردو به مرکز تحقیقات هسته ای و فیزیک پیشرفته تبدیل خواهد شد و بیش از 1000 ماشین سانتریفیوژ و تمامی زیرساخت آنها در فردو حفظ و نگهداری خواهند شد.

راکتور تحقیقاتی اراک آب سنگین باقی خواهد ماند و با انجام بازطراحی ارتقا یافته و روزآمد خواهد شد و در بازطراحی راکتور ضمن کاهش میزان فراوریی پلوتونیوم، کارآیی راکتور اراک به میزان قابل توجهی افزایش پیدا خواهد نمود.

ع

منبع: تسنیم
انتشار: 13 مهر 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 412

به "استقبال سنگاپور از توافق هسته ای ایران و قدرت های جهانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال سنگاپور از توافق هسته ای ایران و قدرت های جهانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید