آژانس مقابله با فساد، رئیس مجلس اندونزی را بازداشت کرد

به گزارش 10 از 10، رئیس مجلس اندونزی توسط آژانس مقابله با فساد اقتصادی این کشور بازداشت شده است.

آژانس مقابله با فساد، رئیس مجلس اندونزی را بازداشت کرد

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

به گزارش گروه بین الملل 10 از 10 به نقل از رویترز، ستیا نووانتو رئیس مجلس اندونزی به اتهام نقشی که در زیان و ضرر 170 میلیون دلاری به دولت در اجرای طرح کارت شناسایی ملی داشته، بازداشت شده و به زندان رفته است.

نووانتو در حالی که یک جلیقه نارنجی پوشیده بود، یکشنبه شب توسط ماموران آژانس مقابله با فساد اقتصادی اندونزی از یک بیمارستان به بازداشتگاهی در جاکارتا پایتخت این کشور منتقل شده است.

وی یکی از عالی رتبه ترین مقام های اندونزی است که تاکنون توسط آژانس مستقل مقابله با فساد اقتصادی بازداشت شده است.

رئیس مجلس اندونزی آدینه شب دستگیر شد ولی اجرای حکم بازداشت وی به این دلیل تا یکشنبه به تاخیر افتاد که در یک تصادف رانندگی زخمی و به بیمارستان منتقل شده بود.

لائود محمد سیاریف معاون آژانس مقابله با فساد اقتصادی اندونزی در سخنانی تاکید نمود: اظهارات پزشک بیمارستان نشان می دهد که نووانتو دیگر احتیاجی به مراقبت و درمان پزشکی در بیمارستان ندارد و بنابر این بر اساس استانداردها و روال قضایی، دیگر احتیاجی به تاخیر در بازداشت وی نبوده است.

این در شرایطی است که رئیس مجلس اندونزی به 10 از 10 گفته است که هنوز پس از تصادف اخیر از سرگیچه رنج می برد.

وی اضافه نمود: امشب اصلا انتظار چنین اتفاقی را نداشتم. تصور می کردم وقت کافی برای بهبود حال من داده گردد ولی من از قانون تبعیت می کنم.

رئیس مجلس اندونزی اتهامات مطرح شده در این پرونده را رد نموده ولی بارها درخواست مقام های آژانس مقابله با فساد این کشور برای حضور و پاسخ به سئوالات را رد نموده و گفته بود که بیمار است و احتیاج به عمل جراحی قلب دارد.

آژانس مقابله با مفاسد اقتصادی اندونزی در حال تحقیق درباره زیان و ضرر 170 میلیون دلاری دولت مرتبط با اجرای طرح کارت شناسایی ملی است.

علی رغم کوشش های زیادی که از سوی سیاستمداران و پلیس اندونزی انجام شده تا این آژانس را تضعیف کند، آژانس مقابله با فساد در اندونزی یکی از موثرترین و مستقل ترین نهادها در این کشور به شمار می رود. آمارهای منتشر شده از سوی این آژانس نشان می دهد که طی سال گذشته از 91 نفر تحقیق انجام داده است که این یک رکورد در تاریخ 15 ساله فعالیت آن به شمار می رود.

منبع: تسنیم
انتشار: 11 آبان 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 513

به "آژانس مقابله با فساد، رئیس مجلس اندونزی را بازداشت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آژانس مقابله با فساد، رئیس مجلس اندونزی را بازداشت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید