آمریکا تحریم های جدیدی را علیه کره شمالی خاطرنشان کرد

به گزارش 10 از 10، فارس نوشت:وزارت خزانه داری آمریکا روز آدینه تحریم های جدیدی را علیه کره شمالی اعلام نمود.

آمریکا تحریم های جدیدی را علیه کره شمالی خاطرنشان کرد

وزارت خزانه داری آمریکا در سایت خود تحریم های جدید علیه سه گروه مرتبط با کره شاقتصادی را بیان کرد و بر اساس ادعای وزارت خزانه داری این سه گروه که نام های گروه لازاروس، بلونوروف و آنداریل دارند در زمینه هک کردن فعال بودند.

وزارت خزانه داری آمریکا در این بیانیه اضافه نمود:گروه های سایبری دولت کره شاقتصادی مسئول فعالیت های سایبری مخرب این کشور بر روی زیرساخت های حساس بوده اند. این گروه ها همچنین نهادهای دولت کره شاقتصادی را نیز تحت کنترل داشته اند.

پیشتر کره شاقتصادی ادعاهای آمریکا مبنی بر حمله سایبری این کشور به بانک ها و مبادلات رمز نگاری شده را تکذیب و آمریکا را به نشر شایعات متهم کرد.

به نوشته خبرگزاری رویترز در یک گزارش سازمان ملل متحد در ماه گذشته ادعا شد که کره شاقتصادی به وسیله حملات سایبری گسترده و پیچیده از بانک ها و مبادلات رمزنگاری شده 2 میلیارد دلار سرقت نموده و از آن برای تأمین اعتبار اقتصادی ساخت های سلاح های کشتار استفاده نموده است.

خبرگزاری دولتی کره شاقتصادی با استناد به بیانیه کمیته هماهنگی ملی این کشور برای مبارزه با پولشویی بیان کرد: آمریکا و سایر دشمنان اکنون شایعه های بی اساس را پخش می نمایند. چنین شایعات ساختگی توسط دشمن نوعی بازی کثیف با هدف تضعیف وجهه کره شاقتصادی و یافتن توجیهی برای اعمال تحریم ها و کارزار فشار علیه پیونگ یانگ است.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 21 مهر 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 445

به "آمریکا تحریم های جدیدی را علیه کره شمالی خاطرنشان کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا تحریم های جدیدی را علیه کره شمالی خاطرنشان کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید