شروع مسابقات کشتی قهرمانی اروپا با حضور یک ایرانی ، رضایتانامه آذرشکیب را خادم امضا کرد یا بنی تمیم؟

به گزارش 10 از 10، مسابقات کشتی قهرمانی اروپا در حالی فردا شروع می گردد که آذرشکیب با تیم آذربایجان به میدان می رود. او در حالی این کشور را انتخاب نموده که معین نیست چه کسی در فدراسیون ایران رضایتنامه او را امضا نموده است

شروع مسابقات کشتی قهرمانی اروپا با حضور یک ایرانی ، رضایتانامه آذرشکیب را خادم امضا کرد یا بنی تمیم؟

رقابت های کشتی آزاد، فرنگی و زنان قهرمانی بزرگسالان اروپا از فردا در شهر بخارست کشور رومانی شروع می گردد.

این رقابت ها مانند سایر مسابقات قهرمانی قاره ای به عنوان دومین مسابقات مهم طرح رنکینگ سیستم در سال 2019 میلادی محسوب می گردد و کشورهای قاره سبز با نفرات عنوان دار خود همچون عبدالرشید سعداله یف قهرمان المپیک و دنیا از روسیه و شریف شریف اف قهرمان المپیک و دنیا از آذربایجان در این مسابقات شرکت می نمایند.

سال جاری رقابت های قاره ای برای مسابقات دنیای بالاترین امتیاز رنکینگ سیستم را دارد و به ترتیب به نفرات اول تا هشتم هر وزن 12، 10، 8، 6، 4 و 2 امتیاز تعلق می گیرد و به همین دلیل این مسابقات بدون ارفاق وزن برگزار می گردد و نفرات عنوان دار در آن حضور دارند.

امتیازات کسب شده در طرح رنکینگ سیستم در نحوه قرارگیری کشتی گیران در جدول مسابقات دنیای 2019 میلادی که در شهر نورسلطان (آستانه) قزاقستان برگزار و گزینشی المپیک محسوب می گردد، اهمیت زیادی دارد.

از نکات جالب توجه این مسابقات حضور محمد رضا آذرشکیب در ترکیب تیم ملی کشتی آزاد آذربایجان است. کشتی گیر سنگین وزن تیم ملی که در مسابقات جوانان دنیا در سال 2006 با شکست مقابل بلال ماخوف به مدال نقره رسید و بعد از آن هم در زمان های مختلفی در ترکیب تیم ملی حضور داشت.

آذرشکیب از اولین سال های حضور رسول خادم در کشتی ایران فعالیت کمرنگی در تیم ملی داشت تا این که این روزها خبر حضور او در ترکیب تیم ملی آذربایجان در مسابقات قهرمانی اروپا منتشر شده است. البته به حدی حضور کشتی گیران ایرانی در کشور آذربایجان تکرار شده که دیگر کسی از رفتن این کشتی گیر تعجب نمی کند اما حتما این سوال مهمی است که رسول خادم و یا حمید بنی تمیم کدام یک رضایتنامه او را امضا کردند؟

آذرشکیب برای دریافت تابعیت یک کشور دیگر و حضور در ترکیب تیم ملی کشتی آذربایجان باید از فدراسیون کشتی ایران رضایتنامه می گرفت و گرنه نمی توانست برای آذربایجان کشتی بگیرد. حالا تعیین نیست او این نامه را در دوره مدیریت رسول خادم گرفته و یا در دوره سرپرستی حمید بنی تمیم اما آنچه که تعیین است این کشتی گیر کرجی در ترکیب تیم ملی آذربایجان در قهرمانی اروپا کشتی می گیرد.

آذرشکیب قدم در راهی گذاشته که تا پیش از این سامان طهماسبی و صباح شریعتی گذاشته بود. صباح شریعتی هم در دوره ریاست رسول خادم دوبنده کشور آذربایجان را به دوبنده تیم ملی ترجیح داد.

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 12 تیر 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 241

به "شروع مسابقات کشتی قهرمانی اروپا با حضور یک ایرانی ، رضایتانامه آذرشکیب را خادم امضا کرد یا بنی تمیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع مسابقات کشتی قهرمانی اروپا با حضور یک ایرانی ، رضایتانامه آذرشکیب را خادم امضا کرد یا بنی تمیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید