شروع رزمایش مشترک ناوهای جنگی روسیه و چین در دریای مدیترانه

به گزارش 10 از 10، خبرنگاران: سخنگوی وزارت دفاع روسیه تاکید نمود، رزمایش مشترک دریایی روسیه و چین در دریای مدیترانه با حضور یک فروند ناو جنگی هسته ای این کشور و ناوهای جنگی چینی شروع شده است.

شروع رزمایش مشترک ناوهای جنگی روسیه و چین در دریای مدیترانه

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل 10 از 10 به نقل از صدای روسیه؛ سخنگوی وزارت دفاع روسیه در حالی از شروع رزمایش مشترک دریایی چین و روسیه در دریای مدیترانه خبر داده که ناو هسته ای پتر ولیکی روسیه و ناو جنگی یان چنگ چین در این مانور مشارکت نموده اند.

بر اساس این گزارش این رزمایش مشترک همراه با ارتباط مخابراتی افسران ارشد کشتی های جنگی روسیه و چین در دریای مدیترانه شروع شده است. سخنگوی وزارت دفاع روسیه اضافه کرد، خدمه های ناوهای جنگی روسیه و چین مانور و رزمایش دریایی را شروع نموده اند و فرماندهان نیروی دریایی روسیه و چین اجرای این مانور را فرماندهی می نمایند.

وزارت دفاع روسیه اضافه کرد، بالگردهای روسی قرار است در بخشی از این رزمایش بر روی عرشه ناو جنگی چین فرود آیند و در مقابل بالگردهای چینی نیز روی عرشه این ناو جنگی روسی فرود خواهند آمد. دو طرف رزمایش مشترک هوایی نیز انجام خواهند داد. این نخستین بار است که نیروهای دریایی روسیه و چین در این گونه رزمایش های مشترک شرکت نموده اند. هدف اصلی از اجرای این مانور و رزمایش ارتقای سطح قدرت عملیاتی بین ناوهای جنگی روسیه و چین در جریان اجرای ماموریت های مشترک در شرق دریای مدیترانه بوده است.

منبع: تسنیم
انتشار: 30 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 480

به "شروع رزمایش مشترک ناوهای جنگی روسیه و چین در دریای مدیترانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع رزمایش مشترک ناوهای جنگی روسیه و چین در دریای مدیترانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید