آخرین اوضاع سوریه، محور مذاکرات مقام های ارشد روسیه و انگلیس

به گزارش 10 از 10، مقامات ارشد روسیه و انگلیس روز آدینه آخرین تحولات جاری در سوریه و روند کمیته قانونگذاری این کشور را مورد بحث قرار دادند.

آخرین اوضاع سوریه، محور مذاکرات مقام های ارشد روسیه و انگلیس

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل 10 از 10، مقام های ارشد روسیه روز آدینه با دیوید کواری مشاور امور بین الملل نخست وزیر انگلیس و مشاور امنیت ملی این کشور درباره آخرین وضعیت سوریه گفت وگو کرد.

به گزارش راشا تودی، وزارت خارجه روسیه در بیانیه ای بدین منظور اظهار داشت که آلکساندر لاورنتیف نماینده ویژه روسیه در امور سوریه و سرگئی ورشینین معاون وزیر خارجه روسیه روز آدینه در ملاقات با این مقام ارشد انگلیس درباره آخرین تحولات سوریه، به ویژه اوضاع در شمال شرقی این کشور و ادلب رایزنی کردند.

در بیانیه وزارت امور خارجه روسیه تاکید شده است مقامات روسی و انگلیسی با توجه به شروع کار کمیته قانونگذاری سوریه در ژنو ،موضوع ارائه یاری های جامع بشردوستانه به کلیه سوری های نیازمند را مورد بحث قرار دادند.

این در حالی است که چندی قبل منابع خبری گزارش دادند که نیروهای ویژه انگلیس در حال آماده شدن برای ترک سوریه هستند. نیروهای ویژه انگلیس برای منابع، حمل و نقل و سایر حمایت های لجستیکی به یاری آمریکا وابسته هستند و در صورت خروج نیروهای آمریکایی قادر به انجام عملیات در سوریه نخواهند بود.

آخرین اخبار رسیده نیز حکایت از این دارد که روسیه به دنبال عقب نشینی نظامیان آمریکایی از بخشی از شمال شرق سوریه و طی توافق سوچی، حضور نظامی خود را در این منطقه را با تاسیس چندین پایگاه تقویت نموده است. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیغام/م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 5 آذر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 572

به "آخرین اوضاع سوریه، محور مذاکرات مقام های ارشد روسیه و انگلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین اوضاع سوریه، محور مذاکرات مقام های ارشد روسیه و انگلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید