آخرین اخبار از شرایط کرونا در گیلان

به گزارش 10 از 10، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: بر اساس آخرین رنگ بندی های شهرهای کشور هم اکنون املش و ماسال آبی و بقیه شهرستان های این استان زرد است.

آخرین اخبار از شرایط کرونا در گیلان

دکتر آبتین حیدرزاده شامگاه سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران اضافه کرد : پیش از این دو شهرستان رودبار و رودسر در استان گیلان نارنجی بود اما بر اساس آخرین رنگ بندی ها از روز گذشته این دو شهرستان نیز از شرایط نارنجی به زرد تبدیل شده اند.

وی خاطر نشان کرد: با این حال بر اساس پروتکل های ملی سفرهای درون استانی بین شهری در این شرایط امکان پذیر است اما سفر به شهرهای نارنجی و قرمز و برعکس ممنوع است که در این رابطه گیلان شهرستان های قرمز و نارنجی ندارد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان بیان داشت : در هر حال تا این لحظه بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی محدودیت سفر در استان های شمالی کشور با خودروهای شخصی وجود دارد اما سفر با تور و وسایل نقلیه عمومی فاقد محدودیت است.

وی در ادامه با اشاره به تزریق واکسن کرونا در گیلان همزمان با سراسر کشور مطرح کرد : واکسیناسیون کرونا از 21 بهمن در این استان شروع شده که ابتدا 130 نفر از نیروهای کادر درمان و سایر عوامل در معرض خطر بخش مراقبت های ویژه واکسینه شدند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان خاطر نشان کرد: در مرحله بعد به میزان 2 هزار و 300 دوز واکسن کرونا دریافت شد ضمن اینکه امروز نیز حدود هشت هزار دوز دریافت شد که تزریق آن از روز چهارشنبه (امروز) شروع می گردد.

وی بیان داشت: فاز یک چند گروه شامل پزشکان در معرض خطر، سالمندان در مراکز نگهداری تحت پوشش بهزیستی، فازهای بعدی سایر پزشکان، سالمندان دارای بیماری های زمینه ای و به تدریج گروههای بیشتری از مردم ایمن خواهند شد.

هم اکنون 302 بیمار مبتلا به بیماری کووید 19 در بیمارستان های گیلان بستری بوده که نزدیک به 70 نفر در بخش مراقبت های ویژه هستند.

منبع: فرارو
انتشار: 20 فروردین 1400 بروزرسانی: 20 فروردین 1400 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1655

به "آخرین اخبار از شرایط کرونا در گیلان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین اخبار از شرایط کرونا در گیلان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید